Дайвинг Египет Красное Море Е

Червоне море, Єгипет, Шарм-Єль-Шейх, жовтень 2020

Незважаючи на те, що 2020 рік перекреслив усі наші плани та мандрівки, ми таки вибралися невеликою компанією на дейлі дайвінг у Єгипет. Організовувати сафарі в умовах пандемії коронавірусу було ризиковано, тому ми вирішили промочити наші зябра у Шарм Ель Шейху у режимі денного виходу та звороту у готель. І поки наші родини засмагали на сонечку та купалися, ми також купалися (але є нюанс:)), фотографували, знімали відео та просто отримували задоволення від занурень. Отже, осінь 2020, Єгипет, Червоне Море, Шарм Ель Шейх, дайвінг у режимі "дейлі". Рішення прийнято, готель заброньовано, Сергій нас чекає (їхній дайв-центр працює), страхування куплене, фото та відео камери споряджені, уся снаряга зібрана, полетіли!

Кожен ранок нас забирали з готелю та привозили у порт. На яхті ми збирали спорядження та виходили по стандартним маршрутам - день у Рас Мохамед, день у Тіран. Знову Рас Мохамед та знову Тіран. І ще сходили на Тістельгорм - ну як же без нього, тим більше коли зібралася компанія для виходу. І кожен день о 16:30 на привозили назад у порт, обзанурених, задоволених та нагодованих. І відвозили назад у готель.

Острів Тіран. Тут усього 4 дайв - сайти: Томас, Джексон, Гордон та Вудхаус. Як з'ясував Сергій, вони були названі по прізвищам англійських військових картографів, які вперше описали їх на початку 20 сторіччя. Вони дуже цікаві, там можливо іноді зустріти акул, але нам не пощастило. Хоча і без акул було красиво та класно.

Дайвинг Египет  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх  Дайвинг Красное Море

  Дайвинг Красное Море Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх

Заповідник Рас Мохамед. Так, це , звичайно, відомий Шарк та Йоланда, із своїм багатим підводним світом. Розкидані унітази та залишки корабля не є цікавими самі по собі, але це - домівки для багатьох підводних тварин - скатів, риб - крокодилів, скорпіонів та ін. І тут була у нагоді маленька GoPro, яка завдяки маленькому розміру пролізала куди завгодно. А фото-полювати там є на кого.

Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх

Дайвинг Шарм Эль Шейх   Красное Море Египет Шарм Эль Шейх  Красное Море Шарм Эль Шейх

Там також живе відома велика черепаха Натаха. Але саме у той час, коли наші її зустріли, я вирішив спуститися поглибше та пошукати "біг фіш". Тому на фото її немає. Доречі, "біг фіш" я також не знайшов.

Також ми ходили на нічні занурення на Рас Ум Сід. Це занурення з берега, дуже непоганий дайв - сайт. Я, за звичаєм, почав "шаритись" по піску та шукати макро, але це не Індонезія та не Філіппіни, тому різноманітності молюсків, креветок та крабів не було. Але, усеж таки, було досить та досить непогано. А на самому початку дайва сіла батарея камери, тому він пройшов у режимі звичайного релаксу та при світлі ліхтаря.

Красное море Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх  Дайвинг Египет Шарм Эль Шейх

І, звичайно, це він, підводний красень та просто мій улюбленець - wreck  SS Tistlegorm, знайдений Кусто у 1955 році. У цього судна дуже цікава історія, воно затонуло під час Другої Світової війни, коли везло зброю та боєприпаси. Так і лежить SS Tistlegorm на глибині зі снарядами, рушницями, мотоциклами та вантажівками. Якщо пощастить з прозорістю води (а лежить судно у проливі Губал, де часті течії) то виходять красиві кадри. Прозорість була не супер, але нам в цілому пощастило.

Дайвинг Тистельгорм  Дайвинг Египет Тистельгорм  Дайвинг Тистельгорм

Дайвинг Тистельгорм  Красное море Тистельгорм  Дайвинг Тистельгорм

Прогулянка по трюмам цього судна повертає у ті далекі часи, коли 128 метровий  SS Tistlegorm водотоннажністю 9 000 тон був повний сил та віз амуніцію у складі конвоя для Восьмої Британської Армії. А зараз уся ця військова міць - великий музей, куди можуть увійти дайвери з усього світу. І великий будинок для підводних мешканців.

Дайвинг Египет Красное Море Тистельгорм  Дайвинг Красное Море Тистельгорм  Дайвинг Красное Море Тистельгорм

От так швидко і пролетів наш час. Дякуємо тобі, Єгипет, за твій дайвінг, та ті емоції та враження, що ти нам подарував. Дякуємо Сергію за організацію наших занурень. Дякуємо усім за відмінну компанію. Ми обов'язково сюди повернемося і дуже-дуже скоро!

UA